Význam certifikace

Proč certifikovat realitní makléře
Ekonomický rozvoj v České republice umožnil rozvoj podnikání v řadě oblastí, včetně podnikání v realitách. Vyhlídka ekonomického prospěchu přilákala do realitního oboru nejen zájemce s dobrými profesními předpoklady a etickými zájmy. Zvyšující se konkurence v oblasti, kde se často jedná o značné objemy majetku a tudíž i velkou odpovědnost, začala i v tomto oboru vytvářet skupiny na různé odborné úrovni. Legislativně není v současné době přístup do tohoto oboru podnikání omezen.

Podle čeho si dnes mohou klienti vybírat mezi realitními kancelářemi? Velký výběr nutí k zamyšlení, jak se zviditelnit, jak dát potenciálnímu klientovi najevo, že služby realitní kanceláře jsou lepší než konkurenční. Kromě referencí či začlenění do obchodních sítí či sdružení lze pro prokazování profesní odbornosti využít certifikace podle mezinárodní normy ČSN EN ISO/IEC 17024. Certifikace je dokladem odborné úrovně konkrétních makléřů, není tedy pouhým firemním oprávněním, za nímž může být skryta velmi rozdílná úroveň pracovníků.

Akreditovaný certifikační orgán pro certifikaci realitních makléřů zřízený Vysokou školou ekonomickou v Praze nabízí své služby právě těm, kteří mají potřebu dokázat nejen sami sobě, ale zejména své konkurenci a svým klientům, že právě oni patří ke špičce v oblasti poskytování služeb realitních kanceláří v České republice.